Csíkszeredai VásárNapok


Dátum és óra:
Házigazda:

Piața Cetății 1, Miercurea Ciuc, Romania

Leírás

AUGUSZTUS 5., CSÜTÖRTÖK
10.00–20.00 Moving Camp – Intensive Summer Dance Camp & Festival (városközpont)
14.00 Önkormányzati labdarúgótorna (Műfüves pálya)
14.00 Székelyföldi Körverseny: Kerékpáros ügyességi verseny gyerekeknek (Szabadság tér)
16.10 Székelyföldi Körverseny: 2. szakasz érkezés (Szabadság tér)
18.00 Barabás Miklós Céh kiállításmegnyitó (Csíki Székely Múzeum)
18.00 Film: Akik maradtak (Csíki Mozi)
20.00 Csíki Kamarazenekar nyitóhangversenye (Szent Ágoston-templom)
20.00 Film: Élősködők (Csíki Mozi)

AUGUSZTUS 6., PÉNTEK
09.00–21.00 Pumptrack (Szabadság tér)
10.00–20.00 Moving Camp – Intensive Summer Dance Camp & Festival (városközpont)
11.00–13.00 Csíki Anyák-sátor (Vár tér)
11.00 Kiállítás – 50 éve építették a megyei kórház épületét (Megyeháza – oszlopcsarnok)
12.00 Kézműves vásár (Vár tér / Promenád)
12.00 Retróautó-kiállítás (Vár tér)
12.00 Streetfood vásár (M. Sadoveanu utca)
16.00 Sportolók díjazása (Központi park / Szak. Műv. Ház)
16.00–19.00 Csíki Anyák-sátor (Vár tér)
17.00 Kortárs irodalmi terasz (Petőfi Kávéház)
17.00 Csíkszereda legfittebb párosa – funkcionális fitnesz (The Athlete Center Csíkszereda)
17.00–24.00 Chill zone (Központi park)
18.00 Film: Sonic, a sündisznó (Csíki Mozi)
18.00–21.00 DJ Chocolate – warm-up (Központi park / Chill zone)
21.00–23.30 DJ Brny (Központi park / Chill zone)
20.00 Film: Emma (Csíki Mozi)
21.00 Koncert: NIGHTLOSERS (Mikó-vár)

AUGUSZTUS 7., SZOMBAT
08.00–20.00 Tenisz és squash verseny (Tenis&Squash Club / Nagymező utca)
08.30 Streetball bajnokság (Márton Áron Gimnázium sportpálya)
09.00–21.00 Pumptrack (Szabadság tér)
10.00–12.00 Amatőr biatlonverseny (Központi park)
10.00–20.00 Moving Camp – Intensive Summer Dance Camp & Festival (városközpont)
10.00 Kézműves vásár (Vár tér / Promenád)
10.00 Retróautó-kiállítás (Vár tér)
10.00 Streetfood vásár (M. Sadoveanu utca)
10.00 Hagyományos és pityókás ételek vására (Központi Park)
11.00 Film: Mancs őrjárat (Csíki Mozi)
11.00–13.00 Csíki Anyák-sátor (Vár tér)
11.00–17.00 Kaland Bugri fajátékokkal (Központi Park)
10.30 A Csalóka és a Vadrózsa Néptánccsoport előadása (Központi Park)
11.30 A táltos paripa – bábelőadás (Központi Park)
12.00 A csíkszentsimoni ifjúsági fúvószenekar előadása (Központi Park)
13.00 A Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes előadása (Központi Park)
14.00 Székelyföldi Körverseny: 4. szakasz – rajt (Szabadság tér)
14.00 Székelyföldi Körverseny: Kerékpáros ügyességi verseny gyerekeknek (Szabadság tér)
16.00–19.00 Csíki Anyák-sátor (Vár tér)
17.00 Kortárs irodalmi terasz (Petőfi Kávéház)
17.00 Film: Kisasszonyok (Csíki Mozi)
17.00–24.00 Chill zone (Központi park)
17.20 Székelyföldi Körverseny: 4. szakasz – érkezés (Szabadság tér)
18.00–21.00 DJ Bashkin – warm-up (Központi park / Chill zone)
19.00 Koncert: SWING A LA DJANGO (Mikó-vár)
20.00 Film: Bad Boys – Mindörökké rossz fiúk (Csíki Mozi)
21.00–23.30 DJ Raymi (Központi park / Chill zone)
21.00 Az igen nem – Nagy Péter előadása (Mikó-vár)

AUGUSZTUS 8., VASÁRNAP
08.00–20.00 Tenisz és squash verseny (Tenis&Squash Club / Nagymező utca)
09.00–15.00 Floorball verseny (Márton Áron Gimnázium tornaterme)
09.00–21.00 Pumptrack (Szabadság tér)
10.00–20.00 Moving Camp – Intensive Summer Dance Camp & Festival (városközpont)
10.00 Kézműves vásár (Vár tér / Promenád)
10.00 Streetfood vásár (M. Sadoveanu utca)
10.00 Hagyományos és pityókás ételek vására (Központi Park)
11.00–13.00 Csíki Anyák-sátor (Vár tér)
11.00–16.00 Gombfoci bemutató (Szak. Műv. Ház)
11.00 Film: A vadon hívó szava (Csíki Mozi)
11.00–17.00 Kaland Bugri fajátékokkal (Központi Park)
11.00 Gyermektáncház (Központi Park)
12.00 Cseperke és Zengő kalandjai – interaktív mesebemutató (Központi Park)
13.00 Kézműves foglalkozások (Pörgettyű Népi Játszóház) (Központi Park)
14.00 A zene varázsa – Role-koncert (Központi Park)
16.00–19.00 Csíki Anyák-sátor: A szoptatás napja (Vár tér)
17.00 Kortárs irodalmi terasz (Petőfi Kávéház)
18.00 Film: Foglyok (Csíki Mozi)
19.00 Koncert: VINTAGE DOLLS (Mikó-vár)
20.00 Film: A láthatatlan ember (Csíki Mozi)
21.00 Koncert: RANDOM TRIP (Mikó-vár)