Zilele Sfântu Nicolae


Data și ora:
Gazdă:
Gheorgheni, Romania

Despre

Program:
5 decembrie, joi
10:00 Cupa Minifotbal de Sfântu Nicolae ediția a IX-a, sala de sport Basilides Tibor
12:00 Ședința festivă a Consiliului Local, sala de teatru a casei de cultură
11:00 – 19:00 Târg caritativ de cărţi, holul casei de cultură
15:00 Concurs de desene „Szent Miklós kabala”, expoziţie şi predarea premiilor, Biblioteca Municipală Gheorgheni
16:00 Parada asociaţiilor şi fundaţiilor, Piața Libertății
17:00 Așteptarea episcopului Sfântu Nicolae, scena în Piața Libertății
Sărbătoare adevărată, concert cu muzicieni locali, scena în Piața Libertății
Foc de artificii, Piața Libertății
18:30 Spectacol artistic Decembrie dezgheață inimi, - cu invitaţi speciali: Viorica Macovei, Raoul şi elevii Liceului Teoretic Sf. Nicolae, sala de teatru a casei de cultură
19:30 Workshop de degustări de ceai Halasági Csibi, Yourlivingroom
19:30 Deschiderea expoziției de arte plastice a lui Kolumbán Barna Csongor şi Réthi Botond, Yourlivingroom / holul casei de cultură
21:00 „Gyepen mentem, gyepen jöttem, aranygyűrűm elvesztettem”, Poplesz (Sz.N.Attila) concert, Yourlivingroom
22:00 xMas Living party, Yourlivingroom
23:00 Dj Hoffman, OneSes

6 decembrie, vineri
11:00 Pelerinajul Bisericii Sfântu Nicolae - Slujbă festivă, Biserica Sf. Nicolae
11:00 – 19:00 Târg caritativ de cărţi, holul casei de cultură
15:00 „Megfigyelt történelemkör”, Gimnaziul Salamon Ernő, sala de museu
16:00 Gala de sport, sala de teatru a casei de cultură
16:00 Secuii, armenii împreună în trecut şi acum, Conferenţă de strategie despre coexistenţă, casa comunitară armeană
17:00 Cseke Péter: Döntéskényszerben, lansare de cărţi, Biblioteca Municipală Gheorgheni
17:00 Carnaval pe gheaţă, Patinoar artificial mobil
17:30 Concert No Sugar, scena în Piața Libertății
18:30 „Turistabot jelvények, érmék és veretek” - Szabó Tamás aurar şi Nyisztor Miklós, deschiderea expoziţiei, sala Karancsi Sándor
19:00 Moccanj Miki!, programe sportive, Fitpoint
19:30– 20:30 Maraton de aerobic, sala de sport Basilides Tibor
19:00 Concert caritativ a muzicienilor populare din zonă, sala de teatru a casei de cultură
19:00 Fantasy maghiară-fără limită, autori: Gaura Ágnes, Gabriella Eld, Valeria Screwy; conversaţii, lansare de cărţi, Yourlivingroom
21:00 Seară de tobe și percuție Tóni, sala de studio a casei de cultură
21:30 Seară de dans popular, Restaurantul Szilágyi
23:00 Cooltoure Morjacques, Yourlivingroom
23:00 Dj Lali party, OneSes

7 decembrei, sâmbătă
9:00 Cupa Sfântu Nicolae ediția a IX-a – Concurs de șah, Colegiul Tehnic Batthyány Ignác
9:00 Cupa Sfântu Nicolae ediția a X-a – Campionat de tenis de masă, sala de gimnastică a Gimnaziului „Salamon Ernő”
9:00 Cupa Sfântu Nicolae – Turneu internaţional de hochei U8 şi U10, Patinoarul orăşean
10:00 Santa Claus Cup – Cupa de karate, sala de sport Basilides Tibor
10:00 Concurs culinar, strada Kossuth Lajos
10:00 Concurs de vin fiert, strada Kossuth Lajos
11:00 Szabadtűzi Lovagrend cavaler iniţiator, strada Kossuth Lajos
11:00 Concert de advent, cu interpreţi: Bede Róbert, Bede László, Vili Dula sala de teatru a casei de cultură
11:00–15:00 Programe pentru copii, Şcoala Generală Vaskertes, sala de sport
16:00 Anunțarea rezultatelor concursurilor, scena din strada Kossuth Lajos
17:30 Concert Bagossy Brothers Company, scena în Piața Libertății
20:00 Legenda lacului Sfânta Ana, joc de sunet şi umbră, sala de teatru a casei de cultură
21:00 Concertul trupei „Kalandor”, OneSes
21:00 Random jam, Yourlivingroom
23:00 Party, Yourlivingroom

Susținem dreptul de a schimba programul!