
Ture cu rachete de zăpadă
Eveniment sportiv



Despre
După o perioadă lungă de timp, în weekend iese soarele din nou și noi nu putem să mai stăm în casă! Mai ales că ninge persistent de o săptămână!
Duminică luăm din nou rachete de zăpadă și ne îndreptăm spre Cascada Szoko. După o încălzire ușoară începem cucerirea Vârfului Mădăraș dintr-o direcție necunoscută pentru mulți. Și dacă credeți că de la vârf ne întoarcem la stațiunea de schi pe un teren familiar, vă înșelăți. De aici continuăm drumul până la Gyöngyöskút și apoi ne întoarcem pe traseul albastru.
Plecare este la ora 10:00 dimineața de la sediul nostru de iarnă, Cabana Mădăraș (merită să ajungeți mai devreme și să beți o cafea specială faimoasă pe terasă înainte de plecare :)). Taxa de participare este de 35 de lei, închirierea echipamentelor pentru turul costă 25 de lei în plus (rachete de zăpada, parazăpezi și bețe).
Îmbracă-te stratificat, adu apă și ceva de ronțoit!
Îmbracă-te stratificat, adu apă și ceva de ronțoit!
Puteți să vă înscrieți pe telefon la 0742392866 sau prin e-mail la info@hargitaoutdoor.com. Termenul limită de înscriere este 05/02/2014 vineri 24:00.
Alte sugestii
21 Mai
Biciklitúra a Gyimesekben
Eveniment sportiv
Începe la 10:00
|
Str. Cetății, Popoiu 607394, Romania
9 Iul
Güdüc MTB Mountain Bike Race 2022
Eveniment sportiv
Începe la 12:00
|
Ghiduț 537136, Romania
27 Aug
Hargita Trail Running – concurs de alergare montană
Eveniment sportiv
Începe la 10:00
|
Harghita Mădăraș, Romania
16 Sep
Running Festival Miercurea Ciuc
Eveniment sportiv
Începe la 09:00
|
Miercurea Ciuc, Romania